TLMB2100-GS08
Standard LED - SMD Blue Non-Diffused
product image
TLMB2100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0052298 Detail
TLMB2100-GS08: Standard LED - SMD Blue Non-Diffused
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TLMB2100-GS08
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
LED Size : 2.2 mm x 1.4 mm x 1.3 mm Illumination Color : Blue
Wavelength/Color Temperature : 465 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 3.9 V
Luminous Intensity : 7 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Description
Lens Color/Style : Water Clear
Packaging : Reel
LED Size : 2.2 mm x 1.4 mm x 1.3 mm
Viewing Angle : 120 deg
Illumination Color : Blue
Wavelength/Color Temperature : 465 nm
Forward Current : 10 mA
Forward Voltage : 3.9 V