TMK212SD472JD-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 4.7nF 5%
product image
TMK212SD472JD-T Picture
SeekIC No. : 00848771 Detail
TMK212SD472JD-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 4.7nF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK212SD472JD-T
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code :
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 4700 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK212SD472JD-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C