TMK316SD393KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 39nF 10%
product image
TMK316SD393KF-T Picture
SeekIC No. : 00858140 Detail
TMK316SD393KF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 39nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK316SD393KF-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.039 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : General Type MLCCs Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 0.039 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK316SD393KF-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.039F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature Coefficient-
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesLow Distortion
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C