TMK325B7106MM-T
CAP CER 10UF 25V 20% X7R 1210
product image
TMK325B7106MM-T Picture
SeekIC No. : 002925358 Detail
TMK325B7106MM-T: CAP CER 10UF 25V 20% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK325B7106MM-T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: M Manufacturer: Taiyo Yuden
Capacitance: 10µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Capacitance: 10µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Series: M
Manufacturer: Taiyo Yuden
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK325B7106MM-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-