TMK432BJ106KM-T
CAP CER 10UF 25V 10% X5R 1812
product image
TMK432BJ106KM-T Picture
SeekIC No. : 002941456 Detail
TMK432BJ106KM-T: CAP CER 10UF 25V 10% X5R 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK432BJ106KM-T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: M Manufacturer: Taiyo Yuden
Capacitance: 10µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Capacitance: 10µF
Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series: M
Manufacturer: Taiyo Yuden
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK432BJ106KM-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-