TMK432BJ106MM-T
CAP CER 10UF 25V 20% X5R 1812
product image
TMK432BJ106MM-T Picture
SeekIC No. : 002941457 Detail
TMK432BJ106MM-T: CAP CER 10UF 25V 20% X5R 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK432BJ106MM-T
Series: M Manufacturer: Taiyo Yuden
Capacitance: 10µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Voltage - Rated: 25V
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 10µF
Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series: M
Manufacturer: Taiyo Yuden
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK432BJ106MM-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-