TN80960SA16
IC MPU I960SA 16MHZ 84-PLCC
product image
TN80960SA16 Picture
SeekIC No. : 003514671 Detail
TN80960SA16: IC MPU I960SA 16MHZ 84-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TN80960SA16
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : AUC Processor Type: i960
Features: SA suffix, 32-Bit, 512 Byte Cache, Extended Temp Speed: 16MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 84-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 84-PLCC
Description
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Voltage: 5V
Series: -
Manufacturer: Intel
Processor Type: i960
Package / Case: 84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 84-PLCC
Speed: 16MHz