TN80C186EB20
IC MPU 16BIT 5V 20MHZ 84PLCC
product image
TN80C186EB20 Picture
SeekIC No. : 003515108 Detail
TN80C186EB20: IC MPU 16BIT 5V 20MHZ 84PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TN80C186EB20
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : AUC Processor Type: 80C186
Features: EB suffix, 16-Bit, Extended Temp Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 84-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 84-PLCC
Description
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Voltage: 5V
Speed: 20MHz