TPI12011NRL
TVS Diode Arrays 120V 1mA Bidirect
product image
TPI12011NRL Picture
SeekIC No. : 00225742 Detail
TPI12011NRL: TVS Diode Arrays 120V 1mA Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TPI12011NRL
Mfg:
STMicroelectronics
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 4 Channels
Operating Voltage : 105 V Package / Case : SO-8
Breakdown Voltage : 120 V Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 150 C Series : TPI
Packaging : Reel
Description
Clamping Voltage :
Capacitance :
Channels : 4 Channels
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Polarity : Bidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : SO-8
Series : TPI
Operating Voltage : 105 V
Breakdown Voltage : 120 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationTPI12011NRL
VendorSTMicroelectronics
CategoryCircuit Protection
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)
TechnologyMixed Technology
ApplicationsISDN
Number of Circuits1 - Single
Voltage - Working105V
Voltage - Clamping120V