TPSD226K025R0200
Tantalum Capacitors - Solid SMD 22uF 25V 10% L ESR
product image
TPSD226K025R0200 Picture
SeekIC No. : 001083226 Detail
TPSD226K025R0200: Tantalum Capacitors - Solid SMD 22uF 25V 10% L ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TPSD226K025R0200
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 22 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 200 mOhms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm Mfr Case Code : D Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TPS
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 25 Volts
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Capacitance : 22 uF
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case
ESR : 200 mOhms
Series : TPS
Parameters:
Technical/Catalog InformationTPSD226K025R0200
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Package / Case7343-31 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)200.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C