TRC1001N101J560KTB
Resistor Networks & Arrays 100 5% 56PF RES/CAP NETWORK
product image
TRC1001N101J560KTB Picture
SeekIC No. : 001579291 Detail
TRC1001N101J560KTB: Resistor Networks & Arrays 100 5% 56PF RES/CAP NETWORK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TRC1001N101J560KTB
Mfg:
Vishay/Techno
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 9 Resistor Values : 100 Ohms
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 8.89 mm W x 25.15 mm L x 3.3 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Description
Packaging :
Product Type : Networks
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Circuit Type : Bussed
Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Number of Resistors : 9
Resistor Values : 100 Ohms
Dimensions : 8.89 mm W x 25.15 mm L x 3.3 mm H