TSW-138-23-G-S
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD
product image
TSW-138-23-G-S Picture
SeekIC No. : 004532938 Detail
TSW-138-23-G-S: CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TSW-138-23-G-S
Mfg:
Samtec Inc (VA)
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationTSW-138-23-G-S
Connector TypeUnshrouded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10in (0.25m)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Height Above Board0.100" (2.54mm)
Number of Contacts LoadedAll
Number of Positions 38
Number of Rows1
PackagingBulk
Pitch0.100" (2.54mm)