TX2SA-12V
Low Signal Relays - PCB 2A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
product image
TX2SA-12V Picture
SeekIC No. : 002568567 Detail
TX2SA-12V: Low Signal Relays - PCB 2A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TX2SA-12V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Contact Current Rating : 2 A
Coil Voltage : 12 VDC Maximum Switching Current : 2 A
Coil Current : 11.7 mA Coil Type : Single Side Stable
Power Consumption : 140 mW Termination Style : Solder Pad
Isolation : 20 dB at 1 GHz Insertion Loss : 0.8 dB at 1 GHz
Description
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Contact Current Rating : 2 A
Maximum Switching Current : 2 A
Isolation : 20 dB at 1 GHz
Insertion Loss : 0.8 dB at 1 GHz
Coil Type : Single Side Stable
Coil Voltage : 12 VDC
Power Consumption : 140 mW
Termination Style : Solder Pad
Coil Current : 11.7 mA