TX2SA-12V-1
Low Signal Relays - PCB
product image
TX2SA-12V-1 Picture
SeekIC No. : 002571162 Detail
TX2SA-12V-1: Low Signal Relays - PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TX2SA-12V-1
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~40
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Contact Current Rating : 1 A
Coil Voltage : 12 VDC Maximum Switching Current : 1 A
Coil Current : 11.7 mA Coil Type : Single Side Stable
Power Consumption : 140 mW Termination Style : Solder Pad
Isolation : 20 dB at 1 GHz Insertion Loss : 0.8 dB at 1 GHz
Description
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Isolation : 20 dB at 1 GHz
Insertion Loss : 0.8 dB at 1 GHz
Contact Current Rating : 1 A
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Type : Single Side Stable
Coil Voltage : 12 VDC
Power Consumption : 140 mW
Termination Style : Solder Pad
Coil Current : 11.7 mA