UCY2E331MHD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 250volts 330uF 105c
product image
UCY2E331MHD Picture
SeekIC No. : 00717394 Detail
UCY2E331MHD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 250volts 330uF 105c
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UCY2E331MHD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 330 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 18 mm Dia. x 46 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 250 Volts
Capacitance : 330 uF
Dimensions : 18 mm Dia. x 46 mm L