UHE2A121MHD6TO
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 120UF 100V
product image
UHE2A121MHD6TO Picture
SeekIC No. : 00717185 Detail
UHE2A121MHD6TO: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 120UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UHE2A121MHD6TO
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
Quick Details
Capacitance : 120 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 12.5 mm Dia. x 20 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Capacitance : 120 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 20 mm L