UNL5W35KS-F
Film Capacitors 35uF 500V 10%
product image
UNL5W35KS-F Picture
SeekIC No. : 00981668 Detail
UNL5W35KS-F: Film Capacitors 35uF 500V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL5W35KS-F
  • Qty
  • 0~12
Quick Details
Product Type : DC Link Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 35 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 500 Volts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 35 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L