UNL7W20KS-F
Film Capacitors 20uF 750V 10%
product image
UNL7W20KS-F Picture
SeekIC No. : 00969510 Detail
UNL7W20KS-F: Film Capacitors 20uF 750V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL7W20KS-F
Capacitance : 20 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 700 Volts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Product Type : DC Link
Termination Style : Radial
Capacitance : 20 uF
Voltage Rating : 700 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L