UNL9W35K-F
Film Capacitors 35uF 900Volts
product image
UNL9W35K-F Picture
SeekIC No. : 00956571 Detail
UNL9W35K-F: Film Capacitors 35uF 900Volts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL9W35K-F
Capacitance : 35 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 900 Volts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 50 mm Dia. x 63 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Product Type : DC Link
Termination Style : Radial
Capacitance : 35 uF
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 50 mm Dia. x 63 mm L