UNL9W13P5KS-F
Film Capacitors 13.5uF 900V 10%
product image
UNL9W13P5KS-F Picture
SeekIC No. : 00974450 Detail
UNL9W13P5KS-F: Film Capacitors 13.5uF 900V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL9W13P5KS-F
Capacitance : 13.5 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 900 Volts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm
Description
Dimensions :
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Capacitance : 13.5 uF