UNR211200L
TRANS PNP W/RES 60 HFE MINI 3P
product image
UNR211200L Picture
SeekIC No. : 003437181 Detail
UNR211200L: TRANS PNP W/RES 60 HFE MINI 3P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR211200L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Transistor Type: PNP - Pre-Biased Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V Resistor - Base (R1) (Ohms): 22k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 22k DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 60 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA Series : CDNBS08-SLVU2.8-4
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA Frequency - Transition: 80MHz
Power - Max: 200mW Mounting Type: Surface Mount
Series: -
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Power - Max: 200mW
Resistor - Base (R1) (Ohms): 22k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 22k
Packaging: Digi-Reel®
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Frequency - Transition: 80MHz
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 60 @ 5mA, 10V
Supplier Device Package: Mini3-G1
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR211200L
VendorPanasonic - SSG (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max200mW
Resistor - Base (R1) (Ohms)47K
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
Frequency - Transistion80MHz