UNR212200L
TRANS PNP W/RES 50 HFE MINI-3
product image
UNR212200L Picture
SeekIC No. : 003437492 Detail
UNR212200L: TRANS PNP W/RES 50 HFE MINI-3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR212200L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Clamping Voltage : 13.5 V Transistor Type: PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max): 500mA Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Resistor - Base (R1) (Ohms): 4.7k Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 4.7k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 50 @ 5mA, 10V Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA Frequency - Transition: 200MHz
Power - Max: 200mW Mounting Type: Surface Mount
Series: -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA
Power - Max: 200mW
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistor - Base (R1) (Ohms): 4.7k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 4.7k
Frequency - Transition: 200MHz
Current - Collector (Ic) (Max): 500mA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Supplier Device Package: Mini3-G1
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 50 @ 5mA, 10V
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR212200L
VendorPanasonic - SSG (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max200mW
Frequency - Transistion200MHz