UNR421300A
TRANS NPN W/RES 80HFE NEW S TYPE
product image
UNR421300A Picture
SeekIC No. : 003437128 Detail
UNR421300A: TRANS NPN W/RES 80HFE NEW S TYPE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR421300A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Clamping Voltage : 13.5 V Transistor Type: NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Resistor - Base (R1) (Ohms): 47k Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 47k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 80 @ 5mA, 10V Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA Frequency - Transition: 150MHz
Power - Max: 300mW Mounting Type: Through Hole
Package / Case: NS-B1 Supplier Device Package: NS-B1
Description
Series: -
Transistor Type: NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Resistor - Base (R1) (Ohms): 47k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 47k
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Frequency - Transition: 150MHz
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 80 @ 5mA, 10V
Power - Max: 300mW
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: NS-B1
Supplier Device Package: NS-B1
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR421300A
VendorPanasonic - SSG
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max300mW
Resistor - Base (R1) (Ohms)47K
Frequency - Transistion150MHz