UP2T-101-R
INDUCTOR UNSHIELD 100UH 1.2A T/H
product image
UP2T-101-R Picture
SeekIC No. : 003461574 Detail
UP2T-101-R: INDUCTOR UNSHIELD 100UH 1.2A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-101-R
Inductance: 100µH Current: 1.2A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: 950mA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.707 mOhm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Current: 1.2A
Inductance: 100µH
Frequency - Self Resonant: -
Current - Saturation: 950mA
Series: UNI-PAC™ 2T
DC Resistance (DCR): 2.707 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-101-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±20%
Type-
Current 1.2A