UP2T-150-R
INDUCTOR UNSHIELD 15UH 3.5A T/H
product image
UP2T-150-R Picture
SeekIC No. : 003461576 Detail
UP2T-150-R: INDUCTOR UNSHIELD 15UH 3.5A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-150-R
Inductance: 15µH Current: 3.5A
Current - Saturation: 2.4A Supply Current : 400 uA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 45 mOhm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 15µH
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 45 mOhm Max
Current - Saturation: 2.4A
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Current: 3.5A
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-150-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Type-
Current 3.5A