UP2T-151-R
INDUCTOR UNSHIELD 150UH 1A T/H
product image
UP2T-151-R Picture
SeekIC No. : 003461577 Detail
UP2T-151-R: INDUCTOR UNSHIELD 150UH 1A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-151-R
Inductance: 150µH Current: 1A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: 780mA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 391.5 mOhm Max Q @ Freq: -
Material - Core: -
Current: 1A
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 150µH
Current - Saturation: 780mA
Series: UNI-PAC™ 2T
DC Resistance (DCR): 391.5 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-151-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance150H
Tolerance±20%
Type-
Current 1A