UP2T-1R0-R
INDUCTOR UNSHIELD 1UH 9.3A T/H
product image
UP2T-1R0-R Picture
SeekIC No. : 003461579 Detail
UP2T-1R0-R: INDUCTOR UNSHIELD 1UH 9.3A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-1R0-R
Inductance: 1µH Current: 9.3A
Current - Saturation: 9.9A Supply Current : 400 uA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 7.4 mOhm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 1µH
Mounting Type: Through Hole
Current: 9.3A
Packaging: Bulk
Manufacturer: Cooper Bussmann
Current - Saturation: 9.9A
DC Resistance (DCR): 7.4 mOhm Max
Series: UNI-PAC™ 2T
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-1R0-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±20%
Type-
Current 9.3A