UP2T-2R2-R
INDUCTOR UNSHIELD 2.2UH 7.2A T/H
product image
UP2T-2R2-R Picture
SeekIC No. : 003461583 Detail
UP2T-2R2-R: INDUCTOR UNSHIELD 2.2UH 7.2A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-2R2-R
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: UNI-PAC™ 2T Manufacturer: Cooper Bussmann
Inductance: 2.2µH Current: 7.2A
Current - Saturation: 6.1A Supply Current : 400 uA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 13.2 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 2.2µH
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Current: 7.2A
Packaging: Bulk
Manufacturer: Cooper Bussmann
Current - Saturation: 6.1A
DC Resistance (DCR): 13.2 mOhm Max
Series: UNI-PAC™ 2T
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-2R2-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Type-
Current 7.2A