UP2T-331-R
INDUCTOR UNSHIELD 330UH .68A T/H
product image
UP2T-331-R Picture
SeekIC No. : 003461585 Detail
UP2T-331-R: INDUCTOR UNSHIELD 330UH .68A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-331-R
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: UNI-PAC™ 2T Manufacturer: Cooper Bussmann
Inductance: 330µH Current: 680mA
Current - Saturation: 530mA Supply Current : 400 uA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 878.3 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 330µH
Current - Saturation: 530mA
Current: 680mA
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Manufacturer: Cooper Bussmann
DC Resistance (DCR): 878.3 mOhm Max
Series: UNI-PAC™ 2T
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-331-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Type-
Current 680mA