UP2T-471-R
INDUCTOR UNSHIELD 470UH .55A T/H
product image
UP2T-471-R Picture
SeekIC No. : 003461552 Detail
UP2T-471-R: INDUCTOR UNSHIELD 470UH .55A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-471-R
Inductance: 470µH Current: 550mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: 440mA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.13 Ohm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Current: 550mA
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 470µH
Current - Saturation: 440mA
DC Resistance (DCR): 1.13 Ohm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-471-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470H
Tolerance±20%
Type-
Current 550mA