UP2T-680-R
INDUCTOR UNSHIELD 68UH 1.5A T/H
product image
UP2T-680-R Picture
SeekIC No. : 003462040 Detail
UP2T-680-R: INDUCTOR UNSHIELD 68UH 1.5A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-680-R
Inductance: 68µH Current: 1.5A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: 1.2A
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 178.7 mOhm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Current: 1.5A
Inductance: 68µH
Frequency - Self Resonant: -
Current - Saturation: 1.2A
Manufacturer: Cooper Bussmann
DC Resistance (DCR): 178.7 mOhm Max
Series: UNI-PAC™ 2T
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-680-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance68H
Tolerance±20%
Type-
Current 1.5A