UP2T-6R8-R
INDUCTOR UNSHIELD 6.8UH 5A T/H
product image
UP2T-6R8-R Picture
SeekIC No. : 003462042 Detail
UP2T-6R8-R: INDUCTOR UNSHIELD 6.8UH 5A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-6R8-R
Inductance: 6.8µH Current: 5A
Current - Saturation: 3.6A Supply Current : 400 uA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 22.2 mOhm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 6.8µH
Frequency - Self Resonant: -
Current: 5A
Current - Saturation: 3.6A
Series: UNI-PAC™ 2T
DC Resistance (DCR): 22.2 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-6R8-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
Type-
Current 5A