UP2UC-2R2-R
Power Inductors 2.2uH 6.1A
product image
UP2UC-2R2-R Picture
SeekIC No. : 001187581 Detail
UP2UC-2R2-R: Power Inductors 2.2uH 6.1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2UC-2R2-R
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2UC-2R2-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.205" H (12.70mm x 10.00mm x 5.21mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 6.1A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq80MHz
DC Resistance (DCR)12.00 mOhm Max