UP2UC-331-R
Power Inductors 330uH 0.6A
product image
UP2UC-331-R Picture
SeekIC No. : 001185852 Detail
UP2UC-331-R: Power Inductors 330uH 0.6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2UC-331-R
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2UC-331-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.205" H (12.70mm x 10.00mm x 5.21mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 600mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq4.5MHz
DC Resistance (DCR)1.020 Ohm Max