UP2UC-3R3-R
Power Inductors 3.3uH 5.4A
product image
UP2UC-3R3-R Picture
SeekIC No. : 001186732 Detail
UP2UC-3R3-R: Power Inductors 3.3uH 5.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2UC-3R3-R
  • 0~1
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2UC-3R3-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.205" H (12.70mm x 10.00mm x 5.21mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 5.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq65MHz
DC Resistance (DCR)15.00 mOhm Max