UPTB10E3/TR13
TVS BIDIRECT 1000W 10V POWRMITE1
product image
UPTB10E3/TR13 Picture
SeekIC No. : 003004801 Detail
UPTB10E3/TR13: TVS BIDIRECT 1000W 10V POWRMITE1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UPTB10E3/TR13
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V Voltage - Breakdown: 11V
Power (Watts): 1000W Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount Forward Voltage Drop : 2.9 V
Package / Case: DO-216AA Supplier Device Package: Powermite
Description
Series: -
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V
Voltage - Breakdown: 11V
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 1000W