UPTB15E3/TR7
TVS BIDIRECT 1000W 15V POWRMITE1
product image
UPTB15E3/TR7 Picture
SeekIC No. : 003004787 Detail
UPTB15E3/TR7: TVS BIDIRECT 1000W 15V POWRMITE1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UPTB15E3/TR7
Quick Details
Series: - Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V Voltage - Breakdown: 16.7V
Power (Watts): 1000W Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: DO-216AA
Supplier Device Package: Powermite Package / Case : SOD-123
Description
Series: -
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Voltage - Breakdown: 16.7V
Power (Watts): 1000W
Package / Case: DO-216AA
Supplier Device Package: Powermite
Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Parameters:
Technical/Catalog InformationUPTB15E3/TR7
VendorMicrosemi Corp (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CasePowermite?
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1000W
Voltage - Breakdown16.7V