UPTB12E3/TR7
TVS BIDIRECT 1000W 12V POWRMITE1
product image
UPTB12E3/TR7 Picture
SeekIC No. : 003004802 Detail
UPTB12E3/TR7: TVS BIDIRECT 1000W 12V POWRMITE1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UPTB12E3/TR7
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Voltage - Breakdown: 13.8V
Power (Watts): 1000W Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount Forward Voltage Drop : 2.9 V
Package / Case: DO-216AA Supplier Device Package: Powermite
Description
Series: -
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 1000W
Package / Case: DO-216AA
Supplier Device Package: Powermite
Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Voltage - Breakdown: 13.8V
Parameters:
Technical/Catalog InformationUPTB12E3/TR7
VendorMicrosemi
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CasePowermite?
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1000W
Voltage - Breakdown13.8V