USF0J101MDD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 100uF 6.3x7 20% 2.5LS
product image
USF0J101MDD Picture
SeekIC No. : 00717988 Detail
USF0J101MDD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 100uF 6.3x7 20% 2.5LS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
USF0J101MDD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 6.3 Volts
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7 mm L
Capacitance : 100 uF