USR1A101MDD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 100uF 6.3x7 20% 2.5LS
product image
USR1A101MDD Picture
SeekIC No. : 00714681 Detail
USR1A101MDD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 100uF 6.3x7 20% 2.5LS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
USR1A101MDD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Radial Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7 mm L
Capacitance : 100 uF