USR1A101MDA1TP
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 10V
product image
USR1A101MDA1TP Picture
SeekIC No. : 00738424 Detail
USR1A101MDA1TP: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
USR1A101MDA1TP
Mfg:
Nichicon
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Radial Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7 mm L
Capacitance : 100 uF