UST-15/200-D5-C
DC/DC Converters 3W 5V to 15V 200mA
product image
UST-15/200-D5-C Picture
SeekIC No. : 002740629 Detail
UST-15/200-D5-C: DC/DC Converters 3W 5V to 15V 200mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UST-15/200-D5-C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~82
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 4.5 V to 9 V Input Voltage (nominal) : 5 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : +/- 200 mA Package / Case Size : SIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Power : 3 W
Input Voltage (nominal) : 5 V
Package / Case Size : SIP
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Input Voltage Range : 4.5 V to 9 V
Output Current (Channel 1) : +/- 200 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationUST-15/200-D5-C
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input5V
Output15V
Power (Watts)3W
Number of Outputs1
1st Output15 VDC @ 200mA