UST-12/250-D12-C
DC/DC Converters 3W 12V to 12V 250mA
product image
UST-12/250-D12-C Picture
SeekIC No. : 002716374 Detail
UST-12/250-D12-C: DC/DC Converters 3W 12V to 12V 250mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UST-12/250-D12-C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 250 mA Package / Case Size : SIP
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 3 W
Package / Case Size : SIP
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 250 mA
Input Voltage Range : 9 V to 18 V