UUG2A101MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 100uF 20% 12.5X16
product image
UUG2A101MNL1MS Picture
SeekIC No. : 00753856 Detail
UUG2A101MNL1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 100uF 20% 12.5X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUG2A101MNL1MS
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L x 13.6 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 100 Volts
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L x 13.6 mm H