UUG2A101MNL1ZD
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 100uF 85c 12.5X16
product image
UUG2A101MNL1ZD Picture
SeekIC No. : 00755213 Detail
UUG2A101MNL1ZD: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 100uF 85c 12.5X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUG2A101MNL1ZD
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 100 Volts
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L