V0603MHS12NT
Varistors 55V 12pF
product image
V0603MHS12NT Picture
SeekIC No. : 00705082 Detail
V0603MHS12NT: Varistors 55V 12pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V0603MHS12NT
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Voltage Rating DC : 18 V Clamping Voltage : 55 V
Capacitance : 12 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Description
Product :
Voltage Rating AC :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 12 pF
Clamping Voltage : 55 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV0603MHS12NT
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge-
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage55V