V07E130L3T
Varistors 130Vrms 1750A 180pF 7mm Disc
product image
V07E130L3T Picture
SeekIC No. : 00706439 Detail
V07E130L3T: Varistors 130Vrms 1750A 180pF 7mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V07E130L3T
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 170 V Voltage Rating AC : 130 V
Clamping Voltage : 340 V Peak Surge Current : 1.75 KA
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Capacitance : 180 pF
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V
Peak Surge Current : 1.75 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV07E130L3T
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts170VDC
Current-Surge1.75kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage226V