V07E320P
Varistors 320Vrms 1750A 65pF 7mm Disc
product image
V07E320P Picture
SeekIC No. : 00702341 Detail
V07E320P: Varistors 320Vrms 1750A 65pF 7mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V07E320P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 840 V
Diameter : 7 mm Peak Surge Current : 1.75 KA
Capacitance : 65 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Capacitance : 65 pF
Diameter : 7 mm
Peak Surge Current : 1.75 KA
Clamping Voltage : 840 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV07E320P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge1.75kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage561V