V100ZA4P
Varistors 60V 900pF
product image
V100ZA4P Picture
SeekIC No. : 00699559 Detail
V100ZA4P: Varistors 60V 900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V100ZA4P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 81 V
Voltage Rating AC : 60 V Clamping Voltage : 165 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 900 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Mounting : Radial
Capacitance : 900 pF
Voltage Rating AC : 60 V
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Clamping Voltage : 165 V
Voltage Rating DC : 81 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV100ZA4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts60Vrms
Maximum DC Volts81VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage100V