V10E275L2B
Varistors 275Vrms 3500A 200pF 10mm Disc
product image
V10E275L2B Picture
SeekIC No. : 00706172 Detail
V10E275L2B: Varistors 275Vrms 3500A 200pF 10mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V10E275L2B
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 350 V Voltage Rating AC : 275 V
Clamping Voltage : 710 V Peak Surge Current : 3.5 KA
Capacitance : 200 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Voltage Rating DC : 350 V
Voltage Rating AC : 275 V
Capacitance : 200 pF
Clamping Voltage : 710 V
Peak Surge Current : 3.5 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV10E275L2B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge3.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage473V